زنان کیمیا

محصولات زیادی را می شناسیم که از پدیدآورنده خود بسی مشهورترند. شاید موسسه خیریه حمایت از کودکان سرطانی محک نیز از بنیانگذار آن یعنی سعیده قدس به مراتب برای ما معروف‌تر و آشناتر باشد. کتاب کیمیا خاتون اولین رمان از سعیده قدس است که هر چند نویسنده را در معرض اتهاماتی چون فمنیست بودن قرار داده ولی کتابی موفق بوده است. 

سه سال و اندی قبل کتاب کیمیا خاتون رو خوندم و توی وبلاگ قبلیم راجع به اون نوشتم کما اینکه با جستجو در اینترنت هم می توان در مورد آن مطالبی خواند. این روزها برای بار دوم این کتاب رو دستم گرفتم و خوندم. تنها رمان ایرانی‌ست که من برای دومین بار به سراغش رفتم. داستانش آدم رو با خودش همراه می‌کنه. من چاپ هفدهم کتاب رو با مبلغ ۵۵۰۰ تومان خریده بودم.  تو این کتاب جدای از زندگی عرفانی مولانا، به بیان رابطه بین شمس و مولانا و حکایت آشنایی و شیدایی آنها می پردازه و داستان را از زبان کیمیا خاتون، دختر خوانده مولانا بیان می‌کنه.

ابتدا قرار بود راجع به کتاب بنویسم ولی جستجو در این مورد تمرکز منو به سمت نویسنده اثر سوق داد!! دیدن آدم‌هایی چون خانم قدس آدم رو به زندگی امیدوارتر میکنه. کسانی که زندگیشون سرشار از عشق و محبت به دیگران هست قلب.

 

پی نوشت: خوندن کتاب رو توصیه می کنم متفکر.


/ 3 نظر / 40 بازدید
بهار

تا حالا درباره این کتاب نشنیده بودم!

قطره

منم خونده بودمش خیلی سال پیش. منم دوس داشتم کتابش ُ نمیدونم چقدرش حقیقته چقدر تخیل اما اگه حقیقتش زیاد باشه دیدم به مولانا (البته فقط زندگی خصوصیش) تغییر میکنه !

فافا

مي دوني چند وقته اين كتاب را گرفتم كه بخونم ولي نشده....حتما در اولين فرصت مطالعه مي كنمش... خوبي خانم قدس به همينه...محك خودش محكي هست براي شناختن اين آدم و همه كساني كه اينگونه به مردم خود كمك مي كنند...