مسافری به نام کتاب

با یه سایتی به اسم کتاب مسافر برخورد کردم که ایده جالبی رو توی ایران محقق ساخته. قبلا این کار در دنیا در حال اجرا بوده اما در راستای بالا بردن فرهنگ کتابخونی خیلی ایده خوبی هست. البته نمی دونم تا چه اندازه تو ایران موفق بوده. چون به شخصه تاکنون به کتابی که مسافر باشه در هیچ جا برخورد نکرده ام (بغیر از یه سری کتاب در اتوبوس و مترو که دفعاتش انگشت شمار بوده).

برای اینکه کتابتون رو راهی سفر کنید تا شاید کتابی که شما دیگه نیاز ندارید برای دوستی کارآمد باشه کافیه که مشخصاتش رو توی سایت کتاب مسافر ثبت کنید. پس از ثبت کتاب یه کد بهتون داده میشه که کد رو روی کتاب می چسبونین و کتاب رو یه جای فرهنگی شلوغ رها می کنید تا هر کسی دوست داشت ازش استفاده کنه. می تونید روی کتابتون برای نفرات بعدی یادداشت بگذارید که اونا هم بعد از خوندن کتاب، اون رو برای دیگران رها کنن و بهشون یاددآوری کنید که به دست هر کسی رسید کد کتاب و مشخصاتش رو توی سایت درج کنه تا با ردگیری بشه دید کتاب به کجاها سفر کردهلبخند

امیدوارم اگه کتابهایی داریم که میشه ازش تو این طرح استفاده کرد برای کمک به خودمون و جامعه مون هدیه کنیم.

شاد باشیدقلب

 

 پی نوشت: آدرس سایت ها رو بنویسم برای محکم کاری

http://www.ketabemosafer.com/   و    http://www.bookcrossing.com/

/ 5 نظر / 63 بازدید
دخترخاموش

قبلا هم شنیده بودم امیدوارم تو ایران راه بیفته

مشق سکوت- رها

چه ایده ی جالبیه اینکه بفهمی کتابت به کجاها سفر کرده خیلی خوبه

خانم دوري

سلام شیدا جان - خیلی ممنون که به وبلاگ من سر زدین . من هم چند تایی از کتابهامو توی کتابفروشی های در هم و برهم انقلاب رها کردم . البته اونموقع هیچ نیت خیری نداشتم و فقط میخواستم از شرشون خلاص شم . اما الان می بینم ه کار خوبی کردم و خودم خبر نداشتم :)))

فافا

چقدر جالب!!! خب امتحانش می کنیم...بذار ببینیم چی میشه!